Google

  Lakierowanie -                    Lakierowanie to 3- lub 4-stopniowy proces. Na wyszlifowaną powierzchnię nanosi się za pomocą wałka lakier podkładowy. Po wyschnięciu przeprowadza się 3 lakierowania lakierem nawierzchniowym. Wymagana ilość lakieru na 1 metr kwadratowy to ok.100 gramów 1-na warstwa.

Olejowanie -                        Wosk Twardy Olejny chroni i uwydatnia pozytywne cechy drewna. Jest zalecany do wszystkich podłóg drewnianych, korkowych i płyt OSB. Sprawia że podłoga drewniana jest doskonale naturalnie zabezpieczona i chroni ją przed negatywnymi skutkami użytkowania. Olejowanie to 2-stopniowy proces nanoszenia po wycyklinowaniu

Cyklinowanie Bydgoszcz tel. 608-193-129

Cyklinowanie –szlifowanie maszyną szlifującą – cykliniarką. Ma na celu zdarcie wierzchniej – zniszczonej warstwy drewna. Po wstępnym szlifowaniu grubymi gradacjami papierów ściernych (wyprowadzeniu płaszczyzny P24-P60 i usunięciu starej powłoki) wykańcza się powierzchnię celem osiągnięcia wymaganej gładkości (P60-P100). Po cyklinowanie bydgoszcz następuje kolejny etap szlifowania – polerowanie. Maszyna wolnoobrotowa szlifuje powierzchnię drewna siatkamiściernymi o gradacji od 120 do 220. Do obróbki brzegów płaszczyzny używane są szlifierki krawędziowe, nazywane również brzegowymi. Między operacjami szlifu (zazwyczaj po wyszlifowaniu papierem o gradacji 60) stosuje się w razie konieczności wypełnianie szczelin między klepkami podłogi mieszaniną płynu do wypełnień na bazie żywic i pyłudrzewnego z wyszlifowanej podłogi. Proces ten nazywany jest szpachlowaniem parkietu. Zwykle po cyklinowaniu podłogę się lakieruje, przeprowadza olejowanie                                                                            opracowano   Wikipedia  

Zakres świadczonych usług: 

  • renowacje oraz cyklinowanie podłóg drewnianych
  • układanie parkietów, mozaiki parkietowej oraz desek podłogowych
  • lakierowanie, olejowanie, bejcowanie
  • polerowanie
  • szpachlowanie
  • doklejanie ubytków
  • zakładanie listew oraz cokołów przypodłogowych
  • pomiar wilgotności podłoża
  • doradztwo techniczne 

Każda z naszych usług objęta jest również darmowym, fachowym doradztwem z zakresu konserwacji parkietów oraz pielęgnacji podłóg drewnianych.

Wiemy, że każdy klient zasługuje na indywidualne traktowanie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem, oferując usługi dopasowane odpowiednio do Państwa potrzeb. Podczas rozmowy z klientem, jesteśmy w stanie określić Państwa wymagania i wyszukać rozwiązania, które Państwa usatysfakcjonują.

 Podejmujemy się również innych, bardziej nietypowych prac z zakresu renowacji podług drewnianych.
 Bogactwo naszej oferty sprawia, że możemy zarówno dokonać montażu nowych desek podłogowych, jak i cyklinować oraz zabezpieczać przed uszkodzeniami podłogi będące już w użytku.

 

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą firmą! Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z świadczonych przez nas usług.


Cyklinowanie Bydgoszcz tel. 608-193-129Gdy w domu jest ogrzewanie podłogowe, można ułożyć parkiet -  pod warunkiem, że wybierzemy drewno o małym skurczu, takie jak np. dąb, merbau, iroko, doussie albo tek. Ponadto na ogrzewanej podłodze nie powinno się kłaść parkietu grubszego niż 1,5 cm.

Wybierając drewno na parkiet, dowiedz się, jaki wzór będzie można z niego ułożyć. Tylko gatunki o małym współczynniku skurczu, np. doussie, merbau, tek, iroko albo dąb, klon i czereśnia można układać w dowolny wzór. Drewno reagujące na zmiany wilgotności najlepiej układać w jodełkę, kwadraty czy drabinkę.